شهرداری رشت
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
نگاهی کوتاه بر تلاش پنج روزه آتش نشانان شهر باران/ آتش نشانی رشت 1397/11/23
نگاهی کوتاه بر تلاش پنج روزه آتش نشانان شهر باران/ آتش نشانی رشت

 

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، تیم های امداد و نجات آتش نشانان در 120 ساعت گذشته 42 مورد عملیات آتش سوزی، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان ارئه دادند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی 125 آتش نشانی رشت در این مدت پاسخگوی دو هزار و 253 تماس شهروندان بود.

وی در ادامه به 5 مورد آتش سوزی خانه و دو باب مغازه تجاری"فست فود" و "تولیدی مبل" اشاره کرد و افزود: انفجار گاز پیک نیکی روشن، پرتاب ته سیگار، قرار دادن دیگ غذا بر روی اجاق گاز روشن و ترک محل ، بی احتیاطی در روشن کردن ضایعات علت های آتش سوزی خانه ها اعلام گردید.

مومنی با بیان اینکه در این آتش سوزی ها سریعا نسبت به اطفای آتش و پیشگیری از گسترش آن اقدام شد، افزود: در این عملیات ها دو مورد سوختگی شهروند 49 و 15 ساله گزارش شد که هر دو با توجه به سوختگی های حاصله سریعا توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی در ادامه به 10 مورد قفل درب و نجات شهروندان و در 2 مورد گیر افتادن در آسانسور اشاره داشت و افزود: سه شهروند 17-47 ساله و 9 ماهه بعلت نقص فنی قفل درب در اتاق خواب محبوس شده بودند که آتش نشانان نسبت به نجات این افراد اقدام کردند.

 مومنی در ادامه به 3 مورد بازدید از ساختمان در حال احداث ، بازدید ایمنی از تعمیر گاه خودرو و بازدید احتمال سقوط آوار نیز اشاره کرد و افزود : علت آتش سوزی در کارگاه مبل سازی بی احتیاطی در استفاده از مواد سریع الاشتعال همچون تینر در محیط بسته بوده که موجبات انفجار خفیف همراه با انفجار و سوختگی نوجوان 15 را فراهم نمود.

همین گزارش حاکی است: 3 مورد رها سازی حلقه انگشتری، 3 مورد اطفای آتش سوزی علفزار و ضایعات و حریق سطل زباله ، یک مورد قفل درب خودرو ، یک مورد آتش سوزی خودروی سواری ، یک مورد نجات گربه، یک مورد اتصالی کابل برق معابر، 3 مورد استقرار خودرویی و 7 مورد خدمات ایمنی از دیگر اقدامات آتش نشانان بوده است.

گفتنی است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری؛ 16 افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.

 

 
تعداد بازدید: 28
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal