شهرداری رشت
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
بالغ بر دو هزار عملیات امداد و نجات آتش نشانان در پنج ماه نخست سال 98 / آتش نشانی رشت 1398/06/17
بالغ بر دو هزار عملیات امداد و نجات آتش نشانان در پنج ماه نخست سال 98 / آتش نشانی رشت
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت در پنج ماهه نخست سال 98 در دو هزار و 233 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی حضور داشتند.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت در ابتدای سخنان خود ضمن خدا قوت به تمامی آتش نشانان پر تلاش شهر رشت و دیگر آتش نشانان که در سایه ایمان، تقوا و با نثار جان خود به شهر و شهروند خدمت می نمایند به اهم اقدامات آتش نشان شهر رشت در پنج ماهه نخست سال 98 پرداخت.

 

1057 عملیات اطفای آتش سوزی ها

وی با بیان اینکه تعداد آتش سوزی ها با یک هزار و 57 مورد در صدر عملیات ها بوده است ادامه داد: 561 مورد حادثه و615  مورد خدمات ایمنی از دیگر عملیات های آتش نشانان است که مهار آتش سوزی علفزارها و آتش سوزی منازل مسکونی با517 و 312 مورد به ترتیب بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

تنها 26 درصد از خانه های آتش گرفته بیمه آتش سوزی داشته اند

رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن اشاره به  اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی که علت 46 درصد آتش سوزی منازل مسکونی در رشت بوده، ادامه داد:  طی بررسی های انجام گرفته تنها  26 درصد از خانه های آتش گرفته و 38 درصد آتش سوزی های تجاری دارای بیمه آتش سوزی بوده اند.

رمضانی با اشاره به 222 مورد عملیات نجات در پی حادثه محبوس شدن در آسانسورها و نیز 115 مورد محبوس شدن افراد بواسطه نقص فنی درب ها، ادامه داد: به شهروندان توصیه می شود به جهت حفظ ایمنی بیشتر اعضای خانواده؛ بازدید و تعمیر نواقص آسانسورها و قفل درب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی را به صورت دوره ای انجام دهند.

همین گزارش حاکی است: از مجموع دو هزار و 555 مورد فعالیت کارشناسان واحد پیشگیری سازمان یک هزار و 727 مورد مربوط به صدور طرح ایمنی ساختمان، 767 مورد صدور پایان کارو 61 مورد بازدید ایمنی از اماکن مختلف بوده است.

شایان ذکر است: حوزه آموزش سازمان آتش نشانی رشت نیز در پنج ماه سال 98  در مجموع نسبت به آموزش 13 هزار و 273 مورد در گروه های مختلف همچون نونهالان، کودکان، دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، پرسنل ادارات و شرکتها، کارکنان سپاهی و بسیجی، دانشجویان، آتش نشانان داوطلب اقدام کردند.

وی در پایان ضمن اشاره به فعالیت های شبانه روزی حوزه فنی خودرویی سازمان آتش نشانی ادامه داد: تیم متخصص فنی و خودرویی سازمان آتش نشانی که متشکل از آتش نشانان فنی است در زمینه اجرای تعمیرات خودروهای سازمان شامل طراحی،  ساخت بدنه و کابین خودرو ها ، آماده سازی و سرویس کاری ، رنگ آمیزی ، برشکاری ، صافکاری ، برقکاری، جوشکاری، تعمیر و تعویض قطعات خودروهای اطفائیه و همچنین تجهیزات آتش نشانان از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و نخواهند بود که جای بسی سپاس و تقدیر است.

 
 

 
تعداد بازدید: 686
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal