شهرداری رشت
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
دوره ی جدید آموزش مقدماتی اطفای حریق برای داوطلب مرد برگزار خواهد شد 1399/04/02
دوره ی جدید آموزش مقدماتی اطفای حریق برای داوطلب مرد برگزار خواهد شد

 

پیامبر اکرم (ص) : « هرکس گروهی از مسلمانان را از خطر سیل و یا آتش سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می شود » ( میزان الحکمه 8 3694 و الکافی 5-55-3)

 125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه ی خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، رییس سازمان آتش نشانی از آغاز دوره ی جدید آموزش مقدماتی اطفای حریق در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت خبر داد.

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی به ضرورت فعالیت های پیشگیرانه قبل از وقوع حوادث و همچنین تاثیر آن بر کاهش حوادث و صرفه جویی اقتصادی برای اقشار مختلف جامعه، اشاره داشت و گفت: ارتقای سطح فرهنگ ایمنی جهت مقابله با حوادث مختلف اعم از حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی و کسب مهارت های لازم در زمینه پیشگیری و رویارویی با حوادث برای تمامی اقشار مختلف جامعه بدیهی و واضح است.

وی با بیان اینکه حوزه آموزش سازمان آتش نشانی همه روزه آموزش های ایمنی و آتش نشانی را در دوره ها و اقشار مختلف اعم از دانش آموزان، زنان خانه دار، کارکنان ، کارگران و .... در دستور کار خود دارد، افزود: در سال 98 بالغ بر 58 هزارو 304 نفر آموزش های ایمنی و آتش نشانی را در سطح استان گیلان آموزش دیدند که از این تعداد 11 هزار و 496 نفر از نونهالان و کودکان مهد کودک های شهر رشت بوده اند.

مومنی از آغاز دوره رایگان آموزش مقدماتی اطفای حریق برای داوطلبین مرد در این سازمان خبر داد و از کلیه ی علاقمندان اعم از بانوان و آقایان برای شرکت در این دوره های آموزشی دعوت کرد.

 همین گزارش حاکی است: محتوای دروس ارایه شده در این دوره های آموزشی شامل: تئوری حریق ، آشنایی با خاموش کننده های دستی، امداد ونجات، کمکهای اولیه، آمادگی در برابر زلزله، کف وکف سازها، ایمنی خانه و خانواده، ایمنی برق و عملیات اطفای حریق خواهد بود که علاقمندان میتوانند جهت آمادگی با شماره 33461619 تماس حاصل نمایند.

 شایان ذکر است: این دوره آموزشی از روز شنبه 7 تیر ماه از ساعت 9:30 دقیقه در مکان  بلوار دیلمان- خیابان امام علی (ع)- ده متری گل ارغوان- ایستگاه 14 آتش نشانی سازمان آتش نشانی رشت آغاز خواهد بود

 

 
تعداد بازدید: 133
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal