شهرداری رشت
۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
در بیستمین جلسه کمیسیون بهداشت شورا؛ تفاهم نامه ارتقای سلامت شهروندان میان شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی امضا شد 1396/10/17
در بیستمین جلسه کمیسیون بهداشت شورا؛ تفاهم نامه ارتقای سلامت شهروندان میان شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی امضا شد

در بیستمین جلسه کمیسیون بهداشت شورا؛ تفاهم نامه ارتقای سلامت شهروندان میان شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی امضا شد/ طرح بازنگری فضای سبز پیاده راه فرهنگی کلید خورد/ درمانگاه بیماران هموفیلی با مشارکت شهرداری رشت به بهره برداری می رسد
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ، بیستمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا، صبح امروز در تالار شورا برگزار شد.
همچنین، تفاهم نامه ارتقای سلامت عمومی شهروندان بین شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شد.
در این نشست، همچنین رئیس کمیسیون بهداشت از مراحل تکمیلی بیمارستان هموفیلی با کمک شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی در محله چله خانه رشت خبر داد.
فاطمه شیرزاد در حضور شهردار رشت اظهار کرد: امروز تفاهم نامه ارتقای سلامت عمومی شهروندان بین شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی منعقد می گردد.

رئیس کمیسیون بهداشت شورا، ارتقای سلامت شهروندان را از وظایف این کمیسیون خواند و افزود: واگذاری یکی از سرای محلات به علوم پزشکی برای درمان شهروندان اتفاق خوبی است که با انعقاد این تفاهم نامه اجرایی می گردد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز گفت: در تمام دنیا، شهرداری ها برای آموزش و ارتقای سلامت شهروندان اقدام های خوبی می کنند و تنها 25درصد حوزه سلامت مربوط به علوم پزشکی است و باقی خارج از محیط دانشگاه است.

وی ابراز کرد: مولفه های اجتماعی زیادی در کیفیت و سالم ماندن شهروندان تاثیر دارند و در این میان شهرداریها نقش موثر تری دارند. و بهمین دلیل معاونت اجتماعی در حوزه معاونت بهداشت تعریف شده است تا خلا مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت را بررسی نمایند.

یوسف زاده به برنامه راهبردی علوم پزشکی برای 10سال آتی اشاره نمود و تاکید کرد: اداره محیط زیست به تنهایی قادر به نگهداری محیط زیست نیست و دانشگاه علوم پزشکی تهدیدها را بررسی نمود و برنامه ارایه داده است. زباله های عفونی بیمارستانی و فاضلاب دو عامل مهم الودگی محیط زیست است.

اکنون تمام بیمارستان های ما مجهز به زباله سوز بیمازستانی شده اند.

یوسف زاده گفت: تا سال گذشته تمام بیمارستان های استان فاقد فاضلاب بیمارستانی بودند و امسال عزم جمع کرده ایم که امسال همه بیمارستانها دارای تصفیه خانه شوند. اکنون برخی صاحب تصفیه خانه شده و بیمارستان های درحال احداث لاهیجان و تالش و لنگرود نیز پیش بینی شده دارای فاضلاب بیمارستانی باشند.

وی تاکید کرد: شهر رشت، تنها مرکز استان است که یک بیمارستان جامع در حوزه پزشکی ندارد. و بجز بیمارستان ولایت که یک بخش سوختگی است، تاکنون یک بیمارستان جامع ساخته نشده است.

یوسف زاده از تلاش برای ساخت یک بیمارستان مجهز 1000تخت خوابی در سایت لاکان خبر داد و افزود: با ساخت این بیمارستان، تمامی فعالیت های آموزشی به این بیمارستان منتقل می شود.

با ساخت این بیمارستان بار ترافیکی رشت در حوزه درمانی از رشت کاهش می یابد.

فاطمه شیرزاد با ابراز تاسف از اعتبار تخصیص یافته دولتی برای احیای رودخانه ها گفت: سال گذشته 50میلیارد اعتبار تخصیص یافت که برای بدهی های یک اداره هزینه شد و امیدواریم بودجه لازم برای احیای رودخانه ها به شهرداری تخصیص یافته و اعتبار لازم هم برای تصفیه خانه بیمارستانها تخصیص یابد.

ربیس کمیسیون بهداشت از ساخت درمانگاه بیماران هموفیلی در رشت خبر داد و افزود: درمانگاه بیماران هموفیلی با مشارکت شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی در محله چله خانه به زودی به بهره برداری می رسد.
شیرزاد تاکید کرد: در حوزه سلامت، مردم گیلان مظلوم واقع شده اند و باید تلاش کنیم بیمارستان جامع و هموفیلی و بیماران خاص هم به زودی اجرایی گردد.

شیرزاد به آلودگی های شدید زیست محیطی در کل استان اشاره نمود و ابراز کرد: از مدیران بیمارستان هایی که احداث تصفیه خانه را اجرایی کردند، باید تقدیر نمود.

اسماعیل حاجی پور نیز از خدمات دانشگاه علوم پزشکی تقدیر کرد و افزود: امروز شورای شهر رشت، شورای شهرداری نیست و شورای شهر است و ما باید بیشتر و بهتر از این برای حوزه سلامت تلاش نماییم.

شهردار رشت نیز در این جلسه گفت: تمام شهرداری ها در عرصه جهانی وظیفه دارند به حوزه سلامت برسند.

مسعود نصرتی افزود: در اصلاح قوانین این وظیفه از شهرداری ها جدا شد و این نقطه ضعف است.

وی یادآور شد: از 15سال پیش با تاسیس سازمان های فرهنگی در شهرداریها، موضوع سلامت وارد حوزه فعالیت شهرداری ها شد.

نصرتی ابراز کرد: 5منبع آلوده کننده به رودخانه های رشت وجود داشت که با ایجاد تصفیه خانه های بیمارستانی، جلوی حادترین آلوده کننده گرفته می شود.

وی امضای تفاهم نامه را آغازی برای ارتقای سلامت شهروندان خواند و ابراز امیدواری کرد؛ با ایجاد آن در یکی از سرای محلات رشت، شاهد گسترش آن در دیگر مناطق باشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت شورا نیز از تلاش های علوم پزشکی تقدیر کرد و خواستار اجرایی شدن طرح تحول سلامت استان شد.

 

 

تعداد بازدید: 43
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal