شهرداری رشت
۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
به گزارش امورارتباطات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: درتاریخ10/24 / 96جلسه مدیریت بحران برف با حضور مدیران سازمانهای مردم نهاد شهرستان رشت در  سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر رشت برگزار گردید 1396/10/25
به گزارش امورارتباطات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: درتاریخ10/24 / 96جلسه مدیریت بحران برف با حضور مدیران سازمانهای مردم نهاد شهرستان رشت در سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر رشت برگزار گردید

به گزارش امورارتباطات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: درتاریخ 96/10/24 جلسه مدیریت بحران برف با حضور مدیران سازمانهای مردم نهاد شهرستان رشت در سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر رشت برگزار گردید.

 

در این نشست مدیران سمن هایی با موضوع فعالیت محیط زیست ، مدیریت بحران، آموزشی ، خیریه؛ حضور داشته اند و با توجه به تجربیات گذشته ابراز امیدواری کردند که می توان با تقسیم بندی های کارها در مناطق خاطره خوشی از برف برای مردم ایجاد کرد.

 

در ابتدای این جلسه علی مقصودی معاونت خدمات شهر شهرداری کلانشهر رشت با بیان این که نباید از نعمت های الهی مانند باران و برف به عنوان بحران نام برد از سمن ها خواست تا در هر حدی که می توانند به مردم همیاری رسانند؛ مجموعه شهرداری از پیشنهادات آنها استقبال خواهد کرد.

وی خواستار فهرستی از توانمندی سمن ها و استمرار همکاری با انها شد.

مقصودی اضافه کرد : پیش بینی ،پیشگیری و مقابله ، مراحل جلوگیری از بوجود آمدن بحران است و شهرداری بر این باور است که نقاط ضعف گذشته را جبران نماید و موثرتر واقع گردد. وی در ادامه خواستار تشکیل کمیته ای با حضور پنج تن از نمایندگان سازمان های مردم نهاد به صورت دائمی برای بهره گیری بهتر از پتانسیل سمن ها شد از عملی شدن این خواسته در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

 

پیمان بازدیدی از مدیران سمن های حاضر در جلسه و نماینده سمن ها در کمیته نظارت بر سازمان های مردم نهاد، به مصوبه کشوری در خصوص تشکیل کمیته ستاد بحران در هر استان اشاره کرد و افزود سازمان های مردم نهاد در گیلان حرکت های بسیار زیبایی رقم زدند،در برف سال گذشته از نان خریدن برای افراد نیازمند و خانواده ها تا برف پاک کردن از بام ها و سقف ها و حتی کمک اورژانسی زایمان خانم های باردار در ( دو مورد ) توسط همین سمن ها صورت گرفت و می توان گفت بازتاب ملی آن باعث الگو شدن گیلان در کشور شد.

 

بازدیدی ادامه داد ما از دولت و مسئولین فقط حمایت های حداقلی انتظار داریم و نمیخواهیم بار مالی بر دوش مسولین بگذاریم.

 

 

از دیگر پیشنهادات مدیران سمن های گیلان را خانم شجاعی از انجمن بانوان امدادگرگیلان بودند که عنوان نمودند "میتوان به آمادگی در بحث آموزش مردم در زمینه مدیریت پسماند و آموزش های امدادی در خصوص کمک به خود و شهروندان اشاره نمود"

مدیران سمن ها باور دارند نعمت های الهی مانند باران و برف بحران نیستند و خشکسالی را بحران میدانند.

 

 

 علیزاده معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ، ضمن تشکر و قدر دانی از همه سمن ها که بدون کوچکترین چشم داشت سعی در بهبود وضعیت همشهریان و هموطنان خود دارند پیشنهاد داد: اعضای محترم سمن ها در مناطق زندگی خود اقدام به همیاری نمایند تا در بحث وقت و زمان امداد صرفه جویی گردد. وی در ادامه به اهمییت بحث جیره خشک و تهیه غذا در مناطق اشاره کرد و افزود تدابیری اتخاذ شود تا مردم توسط کاورهایی که اعضای سمن ها میپوشند بتوانند انها را شناسایی کنند ای موضوع بسیار خوب است که مردم احساس میکنند سمن ها از دل خودشان هستند            .


تعداد بازدید: 51
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal