شهرداری رشت
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
اولین نشست تخصصی مدیران درآمدی شهرداری های استان گیلان در کلانشهر رشت 1395/06/13
اولین نشست تخصصی مدیران درآمدی شهرداری های استان گیلان در کلانشهر رشت
اولین نشست تخصصی مدیران درآمدی شهرداری های استان گیلان در کلانشهر رشت با هدف بررسی ماده 4 لایحه برنامه ششم توسعه از محل بند ب ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده 29 لایحه مزبور برگزار گردید.
 
 
-سرکار خانم تجددی در خصوص لایحه برنامه ششم توسعه که در مجلس شورای محترم اسلامی در حال بررسی و تصویب میباشد را مطرح و در این راستا اشرافیت مسئولین درآمد شهرداریها به قوانین مرتبط با شهرداری از قبیل ارزش افزوده و لایحه برنامه ششم توسعه را لازم دانستند زیرا در زمان مواجه شهرداری با بحران مالی همیشه بخش درآمد مستقیماً درگیر چالش خواهد شد.
در ادامه ماده 4 لایحه برنامه ششم توسعه که دستخوش تغییر نسبت به لایحه برنامه پنجم توسعه گردیده را قرائت نمودند و به مواردی که برای  شهرداری ها تبعات منفی خواهد داشت به عنوان نمونه کاهش ده درصدی وجوه متمرکز برای سایر شهرها نسبت به لایحه برنامه پنجم توسعه را بیان داشتند. ضمناً ایشان به نحوه  توزیع درصد های مورد اشاره برای سایر شهرها که در قسمت الف ماده مزبور منوط به آیین نامه ای که توسط هیأت وزیران مصوب خواهد شد وابسته نموده است و شهرداری ها هیچ نقشی در آن ندارند اشاره نمودند.
در خصوص ماده 29 لایحه برنامه ششم توسعه نیز که در آن اذعان داشته است که کلیه وجوه ناشی از آرای صادره توسط کمیسیون ماده 100 به حساب خزانه واریز واریز میگردد را بیان نمودند و در ادامه  ایشان با اشاره به اینکه بخش اعظم بودجه شهرداری  وابسته به  وصولی از سوی کمیسیون ماده 100 میباشد.
 
-در ادامه  سرکار خانم ابراهیمی مسئول محترم پیگیری عوارض شهرداری رشت آمار  و اقدامات مربوط به تخفیفات بافت فرسوده شهر رشت را به شرح ذیل اعلام داشتند.تخفیفات بافت فرسوده شهرداری رشت از سال 87 تا 94  بوده که با توجه به مکاتبات عدیده صورت گرفته در تاریخ   6/2/95  به ریاست محترم  راه و شهرسازی و پیرو آن تاریخ   18/3/95  به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مجدداً در تاریخ 25/5/95 به مسکن و شهرسازی که در آن خواستار تعیین تکلیف از بابت مطالبات مزبور و همچنین پیش بینی و یا عدم پیش بینی آن تخفیفات در بودجه سنوانی کل کشور، بوده که تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نپذیرفته است.

حضور مدیران درآمد شهرداری های استان گیلان به اتفاق مدیر اداره تشخیص و وصول در آمد در پیاده راه فرهنگی و تاریخی شهر رشت
 
تعداد بازدید: 3166
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal