شهرداری رشت
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
حضور در  سومین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت 1397/11/02
حضور در سومین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت
مدیر درآمد شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به نحوه وصول عوارض در شهرداریها اظهار کرد: با تصویب مجلس شورای اسلامی عوارض به دو بخش محلی و ملی تعریف شده است.
جواد حرفت خواه با اشاره به اینکه در گذشته 80 درصد از بودجه شهرداریها از طریق کارخانجات و 20 درصد از محل دریافت عوارض تامین می شد افزود: تعرفه عوارض شهرداری رشت از سال 92 جهشی غیر منطقی داشته و متاسفانه در حال حاضر عوارضی از جمله سوخت و غیره که در گذشته مستقیما به شهرداری داده می شد دیگر پرداخت نمی شود.
وی با بیان اینکه برخی از کدهای عوارضی را از شهرداری ها سلب کرده اند گفت: متاسفانه عوارض خودرو و غیره بر اساس بودجه جدید دولت در حال تبدیل شدن به مالیات بوده و عملا با این اقدام شهرداریها از منابع درآمدی خود محروم می شوند.
حرفت خواه با اشاره به اینکه دولت قصد دارد تمامی سازمانها را از پرداخت عوارض به شهرداری معاف کند افزود:
یقینا چنین اقداماتی وضعیت مالی شهرداری رشت را بحرانی تر می کند.
مدیر درآمد شهرداری رشت با تاکید بر اینکه بودجه شهرداری های همطراز رشت حدود پانصد میلیارد تومان است بیان کرد: متاسفانه به واسطه جهش غیر عادی بودجه شهرداری از سال 92 در حال حاضر نسبت به شهرداری هایی از جمله همدان و غیره که همطراز با شهرداری رشت هستند بالغ بر چهارصد میلیارد تومان افزایش بودجه داریم و این در حالی است که بودجه شهرداری رشت در کدهایی از جمله وام و غیره محقق نشده است.
در این جلسه دفترچه تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی سال 98 شهرداری رشت مربوط به کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر بررسی و تصویب شد.
 
 

 
تعداد بازدید: 3725
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal