شهرداری رشت
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
پوشش 103 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی توسط آتش نشانان در 3 روز گذشته/ آتش نشانی رشت 1400/10/04
پوشش 103 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی توسط آتش نشانان در 3 روز گذشته/ آتش نشانی رشت

 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی در 3 روز کاری گذشته که همراه با وزش شدید باد گرم بوده نسبت به پوشش 103 مورد عملیات در رشت و حومه اقدام کردند.

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن خدا قوت و سپاس از تمامی آتش نشانان که هم در شیفت کاری و نیز فراخوان حضور داشتند تا با توجه به شدت یافتن تعداد حریق و حوادث نسبت به پوشش عملیاتی اقدام شود، افزود: شدت وزش باد گرم و در برخی موارد عدم توجه به نکات ایمنی که گاها شاهد آتش زدن علفزارها توسط فرد یا افرادی بودیم در مجموع 67 مورد عملیات مهار آتش سوزی علفزارها، جنگل و ضایعات به انجام رسید.

وی با اشاره به 7مورد حادثه سقوط و انجام تمهیدات ایمنی اشاره کرد و افزود: سقوط یک اصله درخت، داربست ساختمان نیمه کاره، بنر تبلیغاتی، حلب پشت بام منزل مسکونی و نیز اتاقک چوبی از مواردی بود است که موجبات خسارات مالی را فراهم داشت که خوشبختانه شاهد خسارات جانی نبودیم.

این مسوول از 12 مورد ارایه دیگر خدمات و یک مورد واژگونی خودرو یاد کرد و ادامه داد: پوشش سه مورد رخداد حادثه آتش سوزی منزل مسکونی، یک رستوران، یک تولیدی، یک مهمانسرا و یک باب مغازه در حالی رخ داد که علت آنها اتصال در سیستم سیم کشی برق ، اتصال سه راهی، نشت گاز از شیلنگ متصل به بخاری، ریختن آب بر روی سرخ کن آتش گرفته و قرار دادن اجسام قابل اشتعال جنب مشعل روشن بوده است.

مومنی ضمن تاکید بر اینکه مرکز ستاد فرماندهی آتش نشانی رشت در این مدت پاسخگوی دو هزار و 62 مورد تماس شهروندان بوده است گفت: طبق بررسی های صورت گرفته علت آتش سوزی در میدان شهرداری خیابان امام خمینی(ره) اتصال در سیستم سیم کشی برق اعلام شد.

شایان ذکر است: در این 3 شیفت کاری نسبت به رها سازی شهروندان در 7 مورد عملیات گیر کردن افراد در آسانسورها اقدام شد که بیشترین علت نقص فنی و سوار شدن بیش از ظرفیت بوده است.

 

 
 
تعداد بازدید: 2730
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal