شهرداری رشت
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
به پرتال مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری رشت خوش آمدید
آموزش ایمنی و آتش نشانی در مرکز آموزش و پژوهش استانداری گیلان/ آتش نشانی رشت 1401/08/29
آموزش ایمنی و آتش نشانی در مرکز آموزش و پژوهش استانداری گیلان/ آتش نشانی رشت
 

125 رشت- اهمیت آموزش کارکنان، نیروی انسانی در تمامی ادارات، شرکت ها، کارخانجات و... از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده چراکه قطعا و حتما پیشگیری از بروز حوادث و یا پیشگیری از گسترش هر گونه آتش سوزی و رخدادهای ناگوارکه گاها موجب خسارات مالی و جانی جبران ناپذیر است به توسط افراد حاضر در محل با توجه به آگاهی و دانش تخصصی کسب شده؛ انکار پذیر خواهد بود.

حبیب موحدی معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی رشت با تاکید بر اینکه برخورداری از دانش استفاده از وسایل اطفای آتش، آگاهی از خطرات محل کار، چگونگی بروز حوادث، ماندن و یا نحوه صحیح فرار از محل حوادث، اطلاع یابی و سرعت عمل در فراخوان و استمداد از نیروهای امدادی همچون آتش نشانان و... بسیار پر اهمیت و حیاتی است، گفت: آموزش نکات ایمنی و آتش نشانی یکی از عواملی است که در کنار استمرار آن می تواند موجب افزایش مصونیت از خطر شود.

وی با اشاره به آموزش ایمنی بالغ بر 15 تن از کارکنان و نگهبانان آن اداره توسط تیم آموزشی این سازمان افزود: آموزش ایمنی و آتش نشانی بخصوص برای نگهبانان از آنجایی که اکثریت به صورت شبانه روزی حضور فیزیکی داشته و از تمامی فضای محل خدمت خود اطلاع و آگاهی دارند دارای اهمیت ویژه بوده چرا که کشف فوری حادثه در ساعات غیر اداری و رفتار صحیح و اطلاع آن به نیروهای امدادی یکی از عواملی است که در کاهش خسارات ناشی از حوادث تاثیر گذار است.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 2520
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal